Dbaj o siebie

Kobiety nie powinny myśleć, że menopauza, czyli ostatnia miesiączka w ich życiu to choroba lub jakieś schorzenie. Tylko w ten sposób będziemy mogły pogodzić się z daną sytuacją i zadbać o siebie, godząc się na nadchodzące zmiany. A niewątpliwie przekwitanie wpływa na wygląd kobiety, często w sposób nieodwracalny. Szczególnie widoczne jest to w cieńszej skórze n całym ciele, wszystkie włókna stają się słabsze, a zmarszczki i przebarwienia zaczynają coraz szybciej się pojawiać. Młodzieńczy owal twarzy zaczyna zanikać, a my wciąż chcemy zachować dawną młodość. A na pewno będziemy mieć przy tym sporo cierpliwości ze względu na pękające naczynka krwionośne oraz słabnące włosy.
Zatem na samym początku kobieta dojrzała powinna zadbać o skórę. Stosowanie kremów będzie konieczne, aby zachować jej dobry stan. Powinny one przede wszystkim zawierać hormony roślinne. Szczególnie ważne są kosmetyki z soją, gdyż działa ona odtruwając i przeciwzapalnie. Odnawia także skórę. Ważna przeciw starzeniu się skóry jest także witamina A, czyli tak zwany retinol, którego również nie powinno zabraknąć w kremach na dzień i na noc. Istotnym składnikiem są także substancje tłuszczowe, czyli lipidy, które reguluje gospodarkę wodną skóry. Tylko w ten sposób skóra twarzy będzie nawilżona, a dodatkowo zatrzymają one odpowiednią ilość wody w skórze. Chronią także przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Na pewno odpowiedni wygląd zapewni także lepsze samopoczucie, a to przecież w życiu najważniejsze. Istotną sprawą jest zadbanie o siebie również od wewnątrz. A wiadomo, że cały mechanizm narządów rodnych zaczyna się zmieniać. Jednak pamiętaj, że tak również znajdują się mięśnie, które są osłabione po ciążach oraz codziennym życiu, a które możesz wzmocnić i poprawić tym jakość swojego życia. Na osłabienie ma także wpływ coraz mniejsza liczba estrogenów, co sprawia, że pochwa staje się coraz bardziej luźna. Dlatego warto wykonywać ćwiczenia Kegla, które wzmocnią mięśnie ścianek. Dzięki temu poprawi się po jakimś czasie nie tylko jakość życia seksualnego, ale nie będziemy mieli problemów na przykład z nietrzymaniem moczu, co jest bardzo wstydliwe i uciążliwe dla kobiet.
Kobiety w tym czasie powinny także pamiętać o uprawianiu sportu. To, że są coraz starsze, a ich kości słabsze nie oznacza, że mają rezygnować ze sportu, gimnastyki, przy czym nie może ona nas za bardzo męczyć. Wiele kobiet dojrzałych zdecydowało się w tym czasie na ćwiczenia jogi. Opracowane zostały ćwiczenia specjalnie dla kobiet, które zaczynają tracić ilość estrogenów w organizmie. Można przy tym wzmocnić mięśnie, ale i sprawić, że pobudzą się organy, które są odpowiedzialne za wydzielanie hormonów. Jeśli wiesz, że sama nie poradzisz sobie z organizacją ćwiczeń, możesz skorzystać z jednego z klubów fitness.
W okresie menopauzy powinnaś także zadbać o dietę. W tym czasie powinnaś zregenerować z czerwonego mięsa i nadmiaru tłuszczu, który może spowodować choroby układu krążenia. Pamiętaj o tym, że w danym okresie ważne jest spożywanie dużej ilości owoców  warzyw, a także produktów pełnoziarnistych, które są bogate w błonnik. Tylko w ten sposób twój organizm będzie funkcjonował prawidłowo. Ważne jest także zadbanie o własny układ nerwowy. Należy nauczyć się panować nas stresem i nerwami. Jeśli ciężko jest ci samemu nad tym zapanować, to warto sięgnąć po uspokajające środki ziołowe, które pomogą ci w uspokojeniu się. W czasie przekwitania i po nim ważne jest udanie się do lekarza na kontrolę, aby zbadać stan swojego zdrowia. Szczególnie chodzi o zbadanie dróg rodnych oraz piersi.
Wszystko to sprawi na pewno, że styl twojego życia na pewno się zmieni. Nie oznacza to jednak, że na gorsze. Menopauza to szczególny czas, zatem szczególnie powinniśmy o siebie zadbać, Dzięki temu zawsze będziemy piękne i zdrowe. A to dla nas najważniejsze. Ale nie chodzi tylko o wygląd, ale także o poprawę samopoczucia, gdyż strach i niskie poczucie własnej wartości prowadzą do depresji, którą się ciężko leczy i ciężko z tego wyjść.

VN:F [1.9.11_1134]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.11_1134]
Rating: 0 (from 0 votes)